Gri nötr bir renktir. Siyah ile beyazın karışımından elde edilebileceği gibi bir çok rengin karışımından da elde edilebilen tonları vardır. Bu nedenle içinde hangi rengi barındırıyorsa kişiler üzerinde de değişi etkiler oluşturur. İçinde beyazı barındıran gri tonları huzur ve dinginlik verirken, maviye doğru giden tonlarda kullanıldığında kasvetli bir ortam yaratmaya sebep olur.

Açık tonlardaki gri, kullanılan ortamda rahatlatıcı bir etki yaratır, karmaşa ve tedirginliği azaltır. Salon, oturma odası ve yemek odaları için idealdir. Koyu grinin en güzel kullanım alanı ise çalışma odalarıdır. Bu renk genellikle kararsız kişiler tarafından sevilir.

Tüm bunların yanı sıra her yeri gri yapmaktansa canlı tonlarla kombin yapılırsa gri asaletin en güzel örneklerinden biri olabilir. Örneğin fuşya, yağ yeşili, turkuaz mavisi, beyaz, mor grinin yanına en çok yakışan renkler içerisinde ilk sıralarda yer almaktadır.


GD Star Rating
loading…

Gri dekorasyon önerileri, 4.1 out of 5 based on 11 ratings

Düşüncelerinizi paylaşır mısınız? Beğendiniz mi?

Lütfen Adınızı Yazın!

* Gerekli

Lütfen E-Posta Adresinizi Yazın!

* Gerekli

Please enter your message

evdekora.com Dekorasyon Sitesi | Ev Dekorasyon Trendleri © 2014 Tüm Hakları Saklıdır ve Koruma Altındadır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Powered by PROTEK

css.php
BUNU GÖRDÜNÜZ MÜ?
jakuzi-keyfi-8


Gerek iş hayatında gerekse sosyal yaşamda stres ve yorgunluk peşimizi bir türlü bırakmaz. Sürekli bir yerlere yetişme telaşında olduğumuzdan kendimize vakit ayıramaz, ...