Taş Gibi Ev

Dış Mimari - -

Anlaşılacağı gibi kurak ve kayalık bir bölgede kurulmuş bir ev hakkında fikir paylaşmak istiyorum.

Kayalık ve çöl ortamına ustaca monte edilmiş, çok sağlam duruşu olan modern bir yapı bu. Amerika’da California’da ki Yucca Vadisinde inşa edildikten sonra bu tarz iklim tipindeki yerleşim yerlerinde ki diğer ev sahiplerine de biraz fikir babalığı da edip dekorasyon fuarlarında yol göstermiş,

Bu eşsiz yapı tasarlanırken, görebileceğiniz gibi hem kalitesini en üst düzeyde tutarak hemde bir anlamda kamufle tarzı bir dış görünüme sahip olup gizliliğe önem verilmiş.

Toplamda 1000 metrekarelik bir alanda kurulmuş yapı; hafif çelik moment dayanımlı kolon ve kirişler üzerinde konumlandırılmış ve 340 metrekare dış kullanım alanı bırakılmış.

Binada, çelik termal verimli ızgara paneller ile kaplanmış ve güneş enerjisi teknolojisiniyle; elektrik, sıcak su ve ısıtma sistemlerinde kullanılması sağlanmış.

Gerçekten yeri göz önüne alındığında zor bir hayat standardına sahip görünen evi yaşamı güzelleştirip kolaylaştıracak hale getirmesi bilinmiş.

Merhabalar, Dekorasyon dünyasını daha sempatik daha ılımlı bir şekilde sizlerle buluşturmak amacı ile aldığım gazla karşınızdayım. Umarım keyifli bir etkileşim içinde uzun bir beraberliğimiz olur. Yorumlarınızı da eksik etmeyelim, boş geçmeyelim lütfen :) İyi eğlenceler.

"Taş Gibi Ev" beğendiniz mi?


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir