Ölmeden Önce Görülmesi Gereken En İyi Bina Tasarımları

Total
0
Shares

Her gün çevremizde, sürekli farklı mimariler de yeni binalar yükseliyor. Ama dünyamız da klasikleşmiş ve unutulmaz, görsel açıdan şaşırtıcı ve inanılmaz yapılar bulunuyor. Bizde bu yapılardan bazılarını sizler için derledik.

İlgiyle inceleyeceğinizi hissediyoruz.

Kübik evler (Kubuswoningen): Hollanda Rotherdam’da 1970’ler de Hollandalı bir mimar tarafından tasarlanan 45 derece eğimli inanılmaz ve mucizevi bir ev mimarisi.
olmeden-once-gorulmesi-gereken-en-iyi-bina-tasarimlari-1

Sarmal Orman (Waldspirale): Almanya’da düz çizgiler kullanmaktan kaçılarak inşa edilmiş bu konut kompleksinin en büyük özelliği, çatısında bir orman da bulunan kayın, gürgen, palamut gibi ağaçların yetiştirilmiş olması.
olmeden-once-gorulmesi-gereken-en-iyi-bina-tasarimlari-2

Dali Tiyatro ve Müzesi: Figueras-Katalonya-İspanya’da inşa edilmiş bu muazzam tarihi müze binası, tepesindeki farklı yumurta şekilli heykeller ve inanılmaz mimarisi ile gerçekten çok çarpıcı.
olmeden-once-gorulmesi-gereken-en-iyi-bina-tasarimlari-3

Beijing Uluslararası Stadyumu: Sanırım spor severler yakın geçmişten bu”Kuş Yuvasını” Beijing-Çin’den hatırlayacaklardır. sanatçılar dahil büyük biir mimar grubunun benzersiz tasarımı sonucu 2008 olimpiyatlarına ev sahipliği yapmış muhteşem bir stadyum.
olmeden-once-gorulmesi-gereken-en-iyi-bina-tasarimlari-4

Hallmgrimskirkja: Reykjavík, İzlanda’dan heykelimsi tasarımıyla adeta fantastik fimlerden çıkmış bir yapı. Gördüğümüz yapı bir kilise. 244 ft e yakın yüksekliği ile aynı zamanda gözetleme kulesi olarak kullanıyormuş.
olmeden-once-gorulmesi-gereken-en-iyi-bina-tasarimlari-5

Grand Lisboa: Çin Halk Cumhuriyeti’nde Macau’da inşa edilmiş büyük bir otel ve kumar merkezi. Bu bina muhtemelen, dünya da ananas şeklinde inşa edilmiş en büyük yapıdır.
olmeden-once-gorulmesi-gereken-en-iyi-bina-tasarimlari-6

Sidney Opera Binası: Dünya da kendi şehriyle özdeşleşmiş, simge olmuş o şehrin ismi anılınca akla gelen ilk isim olan sayılı yapıdan biridir Avustralya Sidney’de ki bu opera binası. 1957 yılında inşa edilmiştir.
olmeden-once-gorulmesi-gereken-en-iyi-bina-tasarimlari-7

Casa Batllo: İspanya’da yeni sanat akımının en büyük simgelerinden biri olarak kabul edilen Barselona şehrinde ki bu binanın yerel dilde ki adının tercümesi Organik Bit.
olmeden-once-gorulmesi-gereken-en-iyi-bina-tasarimlari-8

St Vitus Cathedrali: Çek Cumhuriyeti’nde bulunan bu kiliseyi önemli yapan en büyük özelliği sahip olduğu göz alıcı ve eşsiz vitray pencereleri.Bu pencereler yeni sanat akımının öncülerinden Alphonse Mucha tarafından tasarlanmış ve çizilmişler.
olmeden-once-gorulmesi-gereken-en-iyi-bina-tasarimlari-9

41 Cooper Square: Dünyanın en çok merak edilen ve en ünlü binalarının bulunduğu şehirlerin başında olan New York’tan bir örnek vermezsek olmazdı. Cooper kavşağındaki bu bina funky görünümü ile Ny’nin yeni gözdelerinden.
olmeden-once-gorulmesi-gereken-en-iyi-bina-tasarimlari-10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu dekorasyon trendlerini gördünüz mü?