Örgü Şişlerinin Gücü Adına…

Total
1
Shares

Çok Çok uzak geçmişe bakmaya gerek yok. ananelerimizin, dedelerimizin zamanındaki zamanlara kadar gerilesek yeterli. Ne için mi?

Tabi ki örgü, tığ, nakış yeteneğine sahip olmanın. İğne zanaatı denilen örebilme yeterliliğine sahip olmayan bir kızın ev kurması halinde ayıplanacağını ve aile eğitiminin eksik görüleceği düşünülürdü.

Ailemdeki veya çevremdeki birçok büyüğümün eskiden olduğu gibi bugünde zaman zaman kendisine ve sevdiklerine el emeği göz nuru, çeşit çeşit desenlerde ve renklerde yünleri kullanarak örgü işi kıyafetlerden yapmak için ne denli yorulduğunu ben biliyorum. Çoğumuzda şahit olmuştur bu olayın ne denli zor olduğuna. Ama artık gelişen teknolojinin yardımıyla otomatikleşen örgü işi ile bu zanaat yok olmanın eşiğinde.

Kazak, bere, ceket örmek bu kadar zorken ya evimizdeki eşyalarımıza el emeği örgü işi kaplamalar, duvar örtüleri hatta kilimler uygulama konusunda ne düşünürsünüz?

Ancak, ekonomik istikrarsızlık yüzünden genç nesiller arasında bu eski ve güzel zanaatin popülaritesinde bir canlanma bir geri dönüşüm oluşmaya başlamış durumda. Yeni bir zihniyetle, bu el becerisi popüler iç tasarımın modern bir parçası olarak evlerimizin dekorasyonunda yeniden canlanmaya başlıyor.

Bu örgü teknikleri kullanarak oluşturulmuş eşsiz, uzun ömürlü, sevgiyle hazırlanmış örme ve kroşe örme ve kroşe tasarımları evlerimize ağır konuk olarak gelmeye hazırlanıyorlar. Minder, kilim, abajur, depolama birimleri, saatler, duvar kaplamaları ve mobilya döşemeleri dahil en önemli ev dekorasyon birimlerinin hepsi düşünülmüş ve sihirli dekorasyon için gözden hiçbirşey kaçırılmamaya çalışılmış.

Gerçekten çok özel bir ev döşemesi kolleksiyonu öyle değil mi?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like