Saray-ı Baraka

Dış Mimari, İç Mimari - -

Sizleri bugün çok uzaklara, taaa Brezilya’ya bir seyahata çıkartmak istiyorum. Brezilya ‘ya ait bir fikir ve mimari şaheseri ile karşılaşınca takipçilerimizle de paylaşmamız gerektiğini hissettiğim için bu güzel evi sizlere sunuyorum.

İtaipava isimli bir taşra kasabasında, nehir üzerinde inşa edilmiş bu konut projesi iki güzel su özelliği taşıyor: İlk olarak; ön tarafındaki küçük göleti ile yüzer bir görüntü içerisinde bulunurken, ikinci özelliği ise; bir kapalı havuza sahip olması. Daha önce görmediğim kadar hoş bir taşra evş atmosferi oluşturulmuş proje de, taş şömine önüne yerleştirilen şezlonglar (yataklar) ile ortaya çıkmış spa ve dinlenme alanı baş döndürücü bir etki verirken, büyük yarı camlı kapıları; doğal ışığı ve göletin görsel tadını mekanın rahat, ferah ve geniş oturma odasına paylaşılması sağlanmış.

Ahşap, cam, taş, doğal gün ışığı ve suyun toplu gösterisinden ibaret olan bu görkemli konutun mimarlarını takdir etmaliyiz öyle değil mi?

Merhabalar, Dekorasyon dünyasını daha sempatik daha ılımlı bir şekilde sizlerle buluşturmak amacı ile aldığım gazla karşınızdayım. Umarım keyifli bir etkileşim içinde uzun bir beraberliğimiz olur. Yorumlarınızı da eksik etmeyelim, boş geçmeyelim lütfen :) İyi eğlenceler.

"Saray-ı Baraka" beğendiniz mi?


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir