Taşınabilir Taşınmaz!!!

Total
0
Shares

Yeni Zelanda Coromandel Yarımadası kıyısındaki sakin bir ortamda yer alan bu modern kulübe küçük ve basit bir tatil sığınağı olarak karşıma çıktı. İlginç yapısı ile bu tarz mimarilerden hoşlananların hoşuna gideceğini düşünüyorum.

Kıyı erozyonu bölgesinde bulunan evlerin temellerinin çok sağlam olamayışı ve risk taşıması yüzünden çok bunalan bir tasarımcının ilginç projesi hayli dikkat çekici. 48.8 metrekarelik bir alana sahip plaj kulubesinde beş kişilik bir ailenin rahat rahat yaşayabilmesi için gerekli tüm özelliklerde düşünülüp eklenmiş.

Plaja bakan güverte şeklinde verandası, giriş kısmının oturma yemek yeme mutfak olarak kullanılabilir şeklinde dizayn edilmiş olup, bir banyosu ve üç katmanlı ranzalı çocuk odası, üst katında anne babalar için asma bir yatak odası da bulunmakta.

küçük bir sürgülü mavna üzerine kurulmuş dubleks nitelikli bu yapı, traktörle kumsal bölgelerin üzerinde istenilen bölgeye bir traktör veya kuvvetli bir SUV ile çekilebilir özelliği sayesinde hem erozyondan korunabiliyor hemde farklı manzara seçeneklerine olanak sağlıyor gibi görünüyor :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu dekorasyon trendlerini gördünüz mü?