Yaşa Göre Çocuk Odası Dekorasyonu

Total
0
Shares

Çocuk odalarındaki mobilyaların ömürleri tıpkı çocuklarımızı kıyafetleri gibi uzun ömürlü olmalıdırlar.

Çocuk odası için, sadece gidip yatak odası takımı aldıktan sonra çocuğumuzun bunların içinde büyümesini uzaktan izlemekle olmaz. Zaman çok hızlı geçiyor ve çocuk odası dekorasyonu bebelerin hızlı gelişimiyle çoğu zaman sorun olur.

Odalarının dekorasyonun da özgürlük hissi verecek, eğlenceli ve artan yaşlarına göre uyumlu olacak bir yorum da olması lazım. Ama her yıl oda değiştirmek istemiyorsunuz sizlere birkaç ipucu ile destek olabiliriz.

Çok yönlülük :  Odanın çocukla birlikte uyum içinde devam edebilmesi için en basit yollardan biri kendi yatak odasının çok yönlü olmasıdır. bu ne demek? Yaşı ilerleyen çocuğun odasında ki eşyaları
zamanla daraltarak tek bir parça içinde toplayan çok yönlü mobilyaları tercih edebilirsiniz. Masa sandalye alanını azaltarak, ranza çatısı altında çalışma masası gibi bir plana dönüştürebilirsiniz.

Hatta üniversiteye hazırlanan öğrebnicler için bile böyle tek parçalık bir sistem harika bir çözüm. Yeni yürümeye başlayan bebeklerimiz için ise normal boy yatağa dönüş ilerleyen zamanlardaki maliyeti azaltmak için diğer bir seçenek olabilir.

Gelişim ile birlikte renk değişimi: Çocuk odasını yenilemenin en kolay yollarından biride duvar renginin değiştirmek olabilir. Sadece bir fırça ve biraz genç dostu renklere sahip boya ile bebek odasını genç bir çocuk odasına döndürebiliriz.

Oğlunuzun odasına uygulanacak gökyüzü mavisi renk ile onun ve arkadaşlarının ruhuna hitap edebilir, veya yeşil paletinden renkler ile daha modern bir oda havası yaşamalarını sağlayabilirsiniz. Duvar renginin güzelliği ile çocuğunuzun odasının ruhuhnu hızlı bir şekilde değişmesine yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca yatakların yerini değiştirerek ve pencerelerle oynayarak ortam modunu da değiştirebiliriz.

Çok yönlü faaliyet alanları oluşturmak: Bir zamanlar çocuk oyuncak kutusu ve etkinlik panosu neyse şimdi de diz üstü bilgisayar ve ipod yerleştirme alanları aynı şey. Çocuk odası düzenlemek değiştirmenin bir başka yolu ise çcuğumuzun ilgi alanlarına ve hobilerine yönelik alanlar yaratabilmekten geçiyor.

Okulda yapılmış el işi eserler için askı sistemleri ve okul malzemelerini saklayabilecekleri oda ile uyumlu renkli depolama alanları yaratıcı yollardan biri de olabilir.

Modüler mobilya yararlanın: Eğer kreş tarzı bebek yatak odası takımlarını tercih edeceksiniz,
birkaç yıl sonra kullanılamayacak olacağını ve hibe edilecek veya satılacak olacağını lütfen unutmayın. Bunu için lütfen daha modüler modern mobilyaları tercih etmeye çalışın. Modüler mobilyalar, ihtiyaca göre birkaç küçük anahtar parça değiştirilerek güncellenebilirler. Örneğin bir masa yıllarca aynı kalabilir ve bir yatakta aynı boydaki bir başka yeni yatakla değişebilir.

Bunların yanında işimizi kolaylaştıran yeni modelleri ve fikirleri mobilya üreticilerin kataloglarından da bulabiliyoruz. Yaşam tarzına ve çocuk sayısına bağlı olarak değişen çocuk odası dekorasyonun kolay bir şey olmadığı gerçeğini kabul ederek kolay gelsin diyoruz.

1 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu dekorasyon trendlerini gördünüz mü?

Sallanan Yatak

İşte huzur ve konforuyla huzur vereceği garanti bir tasarım “Sallanan Yatak“. Hem iç hem dış mekanlar için tasarlandığını öğrendiğimiz yatağımızın tasarımının sizi aldatmasına izin vermeyin. Dinlenme zamanlarında tatlı tatlı sallanması…
içeriği görüntüle