40 m2'de Yaşam

Günümüzde; giderek hızlanan şehirleşme ve yükselen nüfus ile birlikte stüdyo tarzı küçük metrekareli evleri ön plana çıkarttı. Sizlerle paylaştığımız örnek dairede 40 metrekarelik bir yaşam alanı ve bu dar alanı en iyi şekilde kullanmak için fikirleri geliştirebilmeniz içinde birkaç ipucu ile karşınızdayız.

İş yoğunluğu fazla olanlara, öğrencilere, başka şehirden gelen gurbetçi çalışanlara, bekarlara ve yeni evli çiftlere yönelik bir hitap tarzında olan stüdyo evlerin dekorasyonları da bayağı zor olur.

Bunun için ya özel iç mimarlardan yararlanılır yada kullanışlı, pratik, küçük ev eşyalarını seçimine özen gösterilir. Zaten küçük olan odacıklara kocaman mobilyalar ile dekore edilemeyeceğinden stüdyo evlerin iç kullanım alanları da genelde ferah olur.

Bu tarz evlerin iç boyaması da açık renkli olduğu zamanlar daha geniş ve ferah görünüm sağlar, bu da bizden bir ipucu. Genelde derin ve çok raflı depolama alanları ile beslenmiş bu tarz bir ev kullanım kolaylığı açısından bizi mutlu edecektir.

Her boşluğu en uygun şekilde doldurarak ve kullanıma açarak pratik bir tasarım ortaya çıkartabilmek de artık evde yaşayanların zamanla kazanabileceği bir yeti haline geliyor. Parti verilemez ama yinede birkaç arkadaş ile birlikte yaşanabilecek film gecelerininde tadına doyum olunmaz gibi geliyor.