Az Duvar Çok Işık

Total
0
Shares

Artık şunu anlıyorum ki; doğaya dönüş hızlandı. Ormanlı, dağlık ve el değmemiş yerlerde çevreye uyumlu modern binalarda yaşama fikri iyicene oturmaya başladı.

Bu fikri kuvvetlendiren birkaç yapı tasarımını sizlerle paylaşmıştım. Bunların yeni bir kardeşini tanıyıp ziyaret edelim mi?

1615 metrekare toplam kullanım alanına sahip bir ev var karşımızda. Tatil amaçlı devre mülk sistemi için prototip olarak inşa edilmiş çağdaş, modern ve tüm aksesuarları ile minimalist ama yaşam alanları açısından gayet ferah ve geniş bir canavar ev bu.

Bazı ilginç özelliklerini de sizinle paylaşmak istiyorum: yoğun bitki örtüsüyle kaplı düz bir çatı, toprak sensörü, tavana monte edilmiş güneş enerjili ısıtma sistemi ve güneş radyonunu enerjiye çevrerek çalışan havalandırma sistemi bu evi inanılmaz kılan bazı özellikleri.

En büyük özelliği olan üç tarafı cam duvarları ile güneş verimini maksimum düzeyde elde etme amacı güdülmüş. Mimarlar, mühendisler, fizikçiler oluşan bir ekip, yüksek ekolojik ve ekonomik standartları en iyi şekilde eve monte edip :P geniş yaşam alanı sağlayan bu konsepti geliştirmişler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu dekorasyon trendlerini gördünüz mü?