Çağdaş Bungalov

Kırsal alanların yoğun olduğu soğuk veya orta ılıman bir ülkede yada coğrafyada yaşıyorsanız, arazi hafif engebeli ve doğanın dengesini de bozmak istemiyorsanız tercih edeceğiniz ev tiplerinin başında ya prefabrik yada bungalov tipi evler gelecektir.

Sizlere modern tasarım ürünü geniş, cesur ve bol ışıklı bir yapı sunuyoruz. Hafta tatiline yakışır, cıvıl cıvıl tarzı olan, keşke benimde olsa da ailemle hafta sonları hoşça vakit geçirsem dedirten yine perdesiz (!) :) çılgın bir ev değil mi? Genellikle bu kadar cesur çizimlerle olmasa bile ülkemizde de turizm bölgelerimizde ki büyük oteller bu tarz yapıları bünyelerine katıp hizmete sunmaya başladılar.

Hem su kıyısında hem inanılmaz bir yeşilliğin ortasında olmanın tadı farklı olur ama bakıyoruz da biraz acı çektirebilir böyle bir bölgede yaşamak. Tamam dere güzel, yeşil güzel ot güzel ama o nilüfer çiçeklerinin arasından hayata merhaba dedikten sonra bizleri beslenme aracı olarak kullanacak sivrisineklerle bayağı savaşırız gibime geliyor.

Neyse birazda ev hakkında konuşalım; daha önce de bir örneği ile karşınıza çıkmıştık ve yorumlarınıza da nail olmanın keyfini yaşamıştık bu tarz da bir yapı yazısının. Gerçekten bayağı cesur hatları olan (perdesizlik açısından), cam tavanı ile gün ışığından en iyi faydalanabilen, inanılmaz geniş kullanım alanına sahip, maceraperest bina.

Varsa böyle bir mülkünüz etrafta fazla dallandırıp bulandırmamak lazım, çünkü bütün sevdiklerimizle her hafta sonu mecbur kalınarak yapılacak mangal partilerinden sonra obazite sorunu yaşamamak içten bile değil.Biz Türküz içimizde var bu öyle değil mi?