Modern Çağ ve Ferah Evler

Total
0
Shares

Bugün sizlerin karşısına modern mimarinin güzel bir örneği ile çıkmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Konutun bulunduğu coğrafi koşullar dikkate alınarak planları çizilip inşa edilmiş bu yapı; doğal güçleri en iyi şekilde kullanıp, enerjiden tasarruf etme amacı güdülmüş.

Bu çağdaş ve etkileyici ikamet, serin hava akımları üzerinde coğrafi bir konumdaki bir tepenin eteğinde ayrıca deniz kıyısında olduğundan özel bir ilgi ile tasarlanmış.

Mimarlarının söylediklerine göre: birbiriyle bağlantılı iki farklı kanattan oluşuyor. Bu bağlantı ise paslanmak çelik iskelet üzerinde ve şeffaf bir çatı altında bulunan cam bir merdivenden başka birşey değil. Bu şeffaf çatı sayesinde bölüm geçişlerinde gündüzleri adeta bol ışık ile banyo yapıyormuş hissine kapılabilirsiniz.

Ev iki kanattan oluşuyor demiştik ki büyük kanat; dikdörtgen ve rasyonel olarak planlanmış, küçük kanat ise evin daha düzensiz ve kavisli kısmını oluşturmuş. Ön ve arka cepheleri iyi huylu ve çevresi için olumlu bir etkiye sahip olarak muntazam bir havuz ve garaja sahip.

Evin kuzeyinden yüksek konuma sahip oluşu sayesinde, yaz mevsiminde soğutma işini bu yönden esen dağ meltem ile kotarmışlar. Akıllıca bir yöntem değil mi? Ayrıca kışın da güneş ışınlarını tepenin eğimininde etkisiyle daha dik aldığı için bayağı bir ısı enerjisi tasarrufu sağlandığı da görülüyor ki evde klima cihazlarının olmadığını da dikkat çekmek istiyoruz.

Doğal ışıklandırmadan da en uygun şekilde faydalanmak amacıyla, içme suyu, sulama, rezervuar, ve havuz suyu kullanımı içinde iki adet büyük yağmur suyu tankı bulunuyor. Gelişmekte olan ev dekorasyonu ve yeni fikirler için iyi bir örnek.

Sizce de öyle değil mi? Fikirlerinizi bekliyoruz.

Bu dekorasyon trendlerini gördünüz mü?

Sallanan Yatak

İşte huzur ve konforuyla huzur vereceği garanti bir tasarım “Sallanan Yatak“. Hem iç hem dış mekanlar için tasarlandığını öğrendiğimiz yatağımızın tasarımının sizi aldatmasına izin vermeyin. Dinlenme zamanlarında tatlı tatlı sallanması…
içeriği görüntüle

Kadınlar ve Silahlar

Bu aralar ev dekorasyonlarına takmış durumdayım. Ev dekorasyonlarının en önemli parçalarından biri sahip olduğumuz kişisel  hobilerdir.  Herkesin hobileri vardır. Bazılarımızın birçok hobisi olduğu kesin.  Dünyadaki en önemli, gelişmiş ve pahalı hobilerin başında  ”Silah…
içeriği görüntüle