Prefabrikede Kırsal Güç

Büyük bir arazi sahibi olan ve kısa sürede büyük, geniş ve modern bir ev sahibi olmak isteyenler için muhteşem bir örnek sunmak istiyorum.

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte; sağlam, depreme dayanıklı, modern ve kısa bir inşaat süresine sahip prefabrike evler arazi sahiplerinin aklını çalmaya başladılar. Ülkemizde de yavaş yavaş yaygınlaşan prefabrike evlerin gerçekten ne denli güzel olduğunu bugün bir kez daha yaşayacağız.

Bakın adamlar ne yapmış: yaklaşık 4000 metrekarelik bir arazi üzerine üç bölüm olarak 2 ayrı ev olarak tasarlanmış ve ortaya çıkartılmış bu prefabrike sadece ve sadece 6 günde inşa edilmiş. Arka bahçe stüdyoları dahil muhteşem bir mimariye sahip evi bu denli kısa sürede bitirebilmek için yalnız 6 işçi yetmiş. Peki bu nasıl mümkün omuş?

Malzemeleri önceden hazırlandıktan sonra zaten sadece montajdan ibaret olan inşaat işi, yetenekli, tecrübeli ustalarla kısa sürede bitirilmiş. Hatırlatmak isterim ki normal şartlarda prefabrik evlerin inşaat süreleri 1 ay ile 45 gün arasında değişmektedir.

Ev içinde zeminden radyant ısıtma ve led ışıklandırmalardan, çift camlı pencereler, ısı geri kazanım sistemlerinden ve son olarak ta oturma odasında da dekoratif bir odun sobasından faydalanılmış. İnanılmaz bir iç ve dış kullanım alanına sahip olan bina tam bir eğlence ve huzur merkezi olduğu apaçık ortada. Ayrıca doğal bir kırsal bölgede olduğu için bahçe dekorasyonuyla da çok uğraşılmamış ama her türlü spor aktivitesi rahat rahat ve tehlikesiz bir şekilde yapılabilecek kıvamdaki bahçe inanılmaz güzel.

Gerçekten de görünüm olarak çok keyif veren yüzeye sahip olduğunu düşünüyoruz ve çok kuvvetli depremlere bile dayanıklı daha ucuz ve kullanımlı prefabrik evleri daha çok görmek istiyoruz.