Ufacık Tefecik İçi Dolu Turşucuk

Total
0
Shares

Sizlere uzaklardan çok uzaklardan sesleniyoruz bugün. Adamlar yapmış dedirten ülkeye ziyaret ettik bugün ve bir kez daha ağzımız açık bir şekilde ”Adamlar Yapmış” diyoruz.

Japonya, her yönden inanılmaz hızlı gelişen bir toplum. Küçücük bir ada üzerinde dünyanın en kalabalık şehirlerinden birine sahip. Çok hızlı bir şekilde artan nüfusuna barınak yer tahsisi konusunda da çok parlak bir ülke olduklarını, yüksek teknoloji ürünü olan ve her türlü depreme dayanıklılığını kısa süre önce bir kes daha kanıtlanmış gökdelenleriyle gösteriyorlar.

Japonları minyon yapılı, hızlı ve yoğun çalışmasın bilen sempatik bir halk olarak tanıdık ve bu gerçekten de böyle. Üzerinde yaşadıkları küçük ada ülkesindeki yerleşim alanlar nüfusa bağlı olarak azaldığı için, sahip oldukları en ufak arazilerinin üzerine bile konut yapma kabiliyetleri çok gelişmiş durumda.

Ya tamam minyonsunuz, yeriniz dar, ve zaman sorununuz var da, bu kadar dar alan üzerine bir bina yapma cesareti yada özgüveni karşısında hayretler içinde kalıyorum. Hep birlikte birazda bu teknolojik kulübeyi inceleyelim:

29,07 metrekare bir alan üzerine inşaa edilmiş, bunu yanında işlevselliği bakımından diğer normal ölçülerdeki evlerden hiçbir fark yaratılmadan ayrı ayrı yaşam alanları düzenlenmiş. Standart villa tarzındaki evde; giriş katında küçük bir oturma alanı ile mutfak olup, üstünde tavan kullanılmadan yerleştirilmiş çatısı ile birlikte geniş bir görünüm ve his uyandıran modern ve farklı çizgilerde ki üst katı bu ilginç yapının dikkat çeken baş unsurlarından.

Bu ikematgahta iç dekorasyonu da minimalist tasarımın başyapıtlarından bir örnek var gerçekten. Dış dünya ile bağlantısını sağlayan tam açılır 2 yönlü penceresi ile ışığa doyan, cömert görünüşlü geniş yemek odası bu dar dünyaya ferah bir hava kazandırmış. Hızlı yaşayan, müzmin bekar japonlara yönelik, tarz bir yapı öyle değil mi?

Bu dekorasyon trendlerini gördünüz mü?

Sallanan Yatak

İşte huzur ve konforuyla huzur vereceği garanti bir tasarım “Sallanan Yatak“. Hem iç hem dış mekanlar için tasarlandığını öğrendiğimiz yatağımızın tasarımının sizi aldatmasına izin vermeyin. Dinlenme zamanlarında tatlı tatlı sallanması…
içeriği görüntüle

Kadınlar ve Silahlar

Bu aralar ev dekorasyonlarına takmış durumdayım. Ev dekorasyonlarının en önemli parçalarından biri sahip olduğumuz kişisel  hobilerdir.  Herkesin hobileri vardır. Bazılarımızın birçok hobisi olduğu kesin.  Dünyadaki en önemli, gelişmiş ve pahalı hobilerin başında  ”Silah…
içeriği görüntüle