Dekortif İlginç Hayalperest Ev Eşyaları

Öğrenciler, çalışmak amacıyla başka şehirlerde yaşayan yalnız insanlar artık biraz daha rahat uyuyabilirler diye düşünüyorum. En azından ilk görünüş itibari ile gayet hoş bir durum söz konusu gibi geliyor. Ülkemize gelirse büyük patlama yapacağından hiç şüphem yok.

Belki hayatı kolaylaştırabilmek, belki işgüzarlıktan yada buna benzer nedenlerden dolayı ev içi dekoratif eşylarımızı arasıra ilginçleştirmek ve ilgi çekici hale getirmekten çok hoşlanıyor insanoğlu. Bunu gün geçtikçe internetten paylaşılan kreasyonlardan görebiliyoruz ve hayretler içinde kalmıyoruz desek yalan olur. Birkaç küçük ama ilginç örnekle başlamak istiyoruz.

Banyolarımızı yada tuvaletlerimizi renklendirmek açısından veya sıcak-soğuk, sol-sağ ayırımı yapamayan arkadaşlar için düşünülmüş olduğunu sandığım batarya gayet ilgi çekiciye benziyor. Soğuk suyu açınca mavi, sıcağı açınca kırmızı renkteki ışığını suya veren bir sistemi bulunan batarya renk körlerine kırmızısı yönünden hitap eder mi bilinmez.

Soğuk ülkelerde yaşayan vatandaşlar şöminelerin den gelen ısıyı daha tasarruflu ve daha çok nasıl kullanırız diye düşünürlerken akıllının biri de bu tarz bir fikirle çıkmış ve kendi ekseninde dönen bir şömine üretime geçirilmiş.
Ama hem görsel hemde kullanım ve tasarruf açısından başarılı sonuçlar elde edinildiğini düşünüyorum. İLgilenenlere duyurulur. Şömine zevkinize yeni bir boyut gelmek üzere.

Halıların ve kilimlerin Türk Milletinin ev hayatında büyük önemi vardır. Yerden soğuk gelmesin ile başlayan sebepten sonra evi gösteren en önemli unsurlardan biri olarak ta vazgeçilmezlerimizdendir. Bir çok kaliteli halı üreticisi olduğu gibi birçokta yaratıcı halı ve kilim dizaynları var piyasada. Ama bu gayet uç bir fikir. Tekerlek izlerini halısının üzerinde görmek kim ister ki? Valla ben pek düşünmüyorum. Lastik markası ne ki?

Yine bir salon olmazsa olmazı. Dekoratif sehpa. Bu sehpa daha çok depolama amaçlı kullanıma uyun geliştirilmiş ve salonun da odasında kitap, dergi, gazete zevkini odayı dağıtmadan yaşamak isteyenlere hitap ediyor gibi görünüyor.