Elbise Odası

Çoğu zaman iş hayatımızda, gerek gece hayatımızda gerek günlük hayatımızda giydiğimiz kıyafetler ve kullandığımız takı ve aksesuarlar moda geliştikçe çeşitliliği arttığı için evimizde kapladıkları alan artıp hiçbir dolaba sığamaz hale gelmeye başladılar. En azından bu şekilde düşünen ve yer sıkıntısı çekenler vardır aramızda.

Günümüzde bunu en iyi çözümü; genellikle yatak odalarına eklenen ”Elbise Odaları”dır. Her türlü kıyafetinizi raf raf , bölüm bölüm ayırabileceğiniz bu odalar, günlük yaşamı daha hızlı ve pratik bir hale getirdikleri kesin. Özellikle yoğun çalışan ve elbise tutkunu hanımlar için tasarlanan-düşünülen bu küçük odaların (!) ne denli gerekli olduğu aşağıda ki örnek resimlerde detaylı bir şekilde görebiliyoruz.

Bu odalar için bile çok özel tasarımcılar ile çalışılması ve küçümsenmeyecek dekorasyon masrafları çıkacağı kesin. Ama  temizlik, düzen ve ”Ne giysem” karmaşasından kurtarmaya yardımcı olarak gerçekten hoş ve kullanışlı olması bu masrafları zamanla etkisiz hale getirebileceğini düşünüyorum. Çok kıyafetiniz arsa ve giyinmeye özen gösteriyorsanız mutlaka aşağıda resimler sizlere ufak fikirler verebilir. Mesela kolay kullanışlı, havadar, geniş, bol ışıklı ve aynalı sürgülü kapılı olmaları bu odaların en uygun şekli olduğu kabul ediliyor.