Eski Bir Sığınaktan Modern Bir Yaşam Alanına

Gezegenimizde baş gösteren yüksek orandaki çevre kirliliğiyle baş edebilmek için başlatılan savaşta kullanılan ilk güçlerden biri geri dönüşümlü ürünler veya eski ürünler tekrar kullanılabilir bir hale getirdikten sonra topluma geri kazandırmak olmuştur.

Bunun her alanda olan bir tekrar kazandırma operasyonuna dönüşmüş olması insanlık açısından çok başarılı sonuçlar ortaya çıkartıyor. Tabiki bu değişimlerin içinden konumuz gereği dekorasyonla ilgili bölümler ilgimizi çekiyor. Lafı fazla uzatmadan ilgi alanımıza girelim:

Karşımızda 2. Dünya Savaşında kışla ve sığınak olarak kullanılıp terkedildikten sonra akıllı mimarlar tarafında çağdaş mimarinin oscarlık çalışmasına dönüşmüş üç kattan oluşan rezidans tadında görkemli bir konut var. Savaş zamanında kurulduğundan beri görkemli bir yapı olan bina; sağlamlığı, geniş yaşam alanı ve renkli mimarisi ile dikkat çekeciliğini yitirmemiş.

Binanın yeni halini tasarlarken, görkemli yapısını bozmadan üst düzey bir yaşam için çalışılarak; içinde nötr renklerin sakinliği ile boyanmış duvarlarıyla birlikte çeliğin gücü kullanılarak desteklenmiş şaşırtıcı dikdörtgen bir kabuğu andıran ve tonozlarla desteklenen çatı oluşturulmuş.

3 katlı olan ev 5 yatak odası barındırıyor. Bunların yanında oyun odası ve zemin kattaki garajın hemen üzerindeki yaşam alanları, master süit, üst düzey kütüphanesi ile gerçek bir dekorasyon mucizesi var karşımızda.