Ev Alıcılarının Sevmediği 10 Şey

Bu yazımız da, ihtiyaçtan dolayı ev satmak isteyenlere yardım edecek bir konuya parmak basacağım. ev alma niyetinde olan yıllarca para biriktiren ve bu birikimlerinin doğru düzgün bir yere gitmesini isteyen ev alıcılarının en çok dikkat ettiği ve sevmediği birkaç konuyu gözden geçirerek bilgilerinize sunmak istiyorum.

1-KÖTÜ KOKU: Biz Türklerin burnu çok hassastır. Bundan dolayı yaşam alanlarımız da oluşabilecek en ufak kötü koku bizi o alandan soğutmaya ve hoşnutsuzluk vermeye yeter. Bu bakımdan satışa çıkarılacak evler mutlaka koku yönünden de temiz olamalıdır.
unutmayın müşterilerininz daima haklıdır.

2- ÖZELLİKLE MUTFAK VE BANYOSU KİRLİ EV: özellikle banyo ve mutfaktaki fayansların, lavabonun, tuvaletin ve küvet vb gibi bölümlerin ara boşluklarının kirli olmamasına, siya olmamasına dikkat edin ki zaten çocuklarıyla uğraşmaktan bıkmış ailelerin (annelerin) bu gibi sorunları temizlemek için endişesi olmasın.

ev-alicilarinin-sevmedigi-10-sey-1

3- DAĞINIK EV: Eğer evinizi eşyaları ile birlikte vermek istiyorsanız, özellikle eşyaların tertip düzenine ve dağınıklılığına çok dikkat etmelisiniz. belki çok çocuklu bir ailesiniz ama yinede bazı düzenlemeler yapmalısınız. eviniz ne kadar büyük olursa olsun, dağınık şekilde yerleştirilmiş, gereksiz eşyalarla dolu bnir ev her daim itici gelecektir.

4- KÖTÜ AYDINLATILMIŞ ODALAR: eğer eviniz düzenli ve çok ışık almıyorsa, ilk görüşte aşkın ışığı gibi iyi bir ışıklandırma yaparak ortamı daha geniş ve ferah göstererek alıcıyı kendinize bağlayabilirsiniz. Bunu yanında kötü ve yetersiz ışıklandırma ile de basık ve kapalı yağmurlu bir havanın verdiği kasvet atmosferinde kazanmanız olasılığı çok düşük.

ev-alicilarinin-sevmedigi-10-sey-2

5- GEREKSİZ DUVAR KAĞITLAR VE RENKLER: Biliyorsunuz ki renkler ve zevkler farklıdır ve tatışılmaz. evinizi görmeye gelen taliplinin de o anki ruh durumunu bilinmez ve herşeyi göze almak gerekir. Bu durumda en sade renkte ve iç açıcı temiz duvar kağıtları veya boyaları tercih edilip, duvarlarda ki bakımı gelmiş bölmeler düzenlenmelidir. Unutmayın, esasında kimse yeni aldığı evin duvarlarıyla gerçekten uğraşmak istemez.

6-DAĞINIK YOLLAR KESİLMEMİŞ ÇALILAR: Satışa çıkarttığımız evin içi kadar dışı da satış açısından büyük önem taşır.İçinin dağınıklığı kadar küçük bir bahçesi olsa da o bahçenin düzeni ve dağınıklığı da alış fikrinin benimsenmesi açısından güçlüdür. Bu yüzden çimlerin. Çalılar ve dekoratif etkenlerin düzenine dikkat etmek gerekiyor.

ev-alicilarinin-sevmedigi-10-sey-3

7- DUVARDAN DUVARA HALI: Mümkünse bu eski demode olayı kaldırın. Çünkü bu olayın devri biteli çok oldu. Artık moda laminant parke ve onu temizlemisi çok daha kolay.

8- iHMAL EDİLMİŞ GİRİŞLER: ilk intibak çok önemlidir. İlk girilen oda zaten yüksek oranda fikirlerin yönünü olumlu veya olumsuz yönde gidişatını etkiler. Bu yüzdendir ki, ilk görülecek odanın özellikle dağınıklığı ve düzeni çok önemlidir. etrafa Serpiştirilecek birkaç vazo çiçek ilk intibak yönünden avantaj sağlayabilir.

ev-alicilarinin-sevmedigi-10-sey-4

9- EVCİL HAYVANLAR: eğer satacağınız evinizde hayvan beslediyseniz veya kiracınız hayvan beslediyse bunu bizce dile getirmeyin çünkü evde hayvan beslenmesine dinen veya manen karşı olan bir aileye denk gelmiş olabilirsiniz.

10- SİZ: Kibarlığınız, sıcak kanlılığınz ve uslubunuzun sizin en büyük gücünüz olduğunu unutmayın.

ev-alicilarinin-sevmedigi-10-sey-5