Hayal gücü çalışması ''Ayna Ev''

Total
0
Shares

İlgi çekici ev dizaynlarına hoş bir örnek sunmak istiyorum:

Dünyanın bir çok yerindeki bazı mimarlar tasarladıkları evlerin görünümünü daha estetik ve ilgi çekici hale getirmek için çeşitli çalışmalarda bulunuyorlar.  Bunlardan birini de sizlerle paylaşmak istedim. Danimarka’lı mimar Kophenag’ta ki bu çalışmasında; orjinal görünümüyle çok ilgi çekici bir projeye dönüşmüş gerçekten. Ateşe dayanıklı ahşap ve çelik iç ve parlak çelik dış konstrüksiyon malzeme seçimiyle birleştirilerek inşa edilen yapıya iç bükey ve dış bükey aynalareklenerek tamamen farklı bir ev dizaynı ortaya çıkarılmış.

Mimarlara göre bu proje; çevresindeki faaliyetleri, parkı, bahçesini yansıtan perspektifiyle bir oyun alanına benzetilmiş. Bu bakımdan tüm gece kapalı olan kepenkleri (ki kepenklerin üzerinde dış bükey aynalar yerleştirilmiş.) gündüzleri çocuklar tarafından çeşitli yönlere açılarak park alanındaki oyunlarında ekstra ilginç bir eğlence aracına dönüşebiliyor.

Bunu da ilginç bir yaklaşım olarak görüyorum.

2 Yorum
  1. Tek kelimeyle harikalar. Bu arada özel bir ayna dekore etmek istiyorum düşüncelerimi paylaşıcak olsam yardımcı olabilirmisiniz!

Comments are closed.

Bu dekorasyon trendlerini gördünüz mü?

Sallanan Yatak

İşte huzur ve konforuyla huzur vereceği garanti bir tasarım “Sallanan Yatak“. Hem iç hem dış mekanlar için tasarlandığını öğrendiğimiz yatağımızın tasarımının sizi aldatmasına izin vermeyin. Dinlenme zamanlarında tatlı tatlı sallanması…
içeriği görüntüle

Kadınlar ve Silahlar

Bu aralar ev dekorasyonlarına takmış durumdayım. Ev dekorasyonlarının en önemli parçalarından biri sahip olduğumuz kişisel  hobilerdir.  Herkesin hobileri vardır. Bazılarımızın birçok hobisi olduğu kesin.  Dünyadaki en önemli, gelişmiş ve pahalı hobilerin başında  ”Silah…
içeriği görüntüle