Mobilyalarda Ferrari Tasarımları

Total
0
Shares

Ferrari’nin teknik ressamlarına götürülmüş bir teklif üzerine ortaya çıkmış nadide bir kolleksiyonu Ferrari hayranlarından uzak tutmak istemedim.

Sadece 12 adet üretilen 3 çeşit mobilya çok seçkin evlere misafir olmuş durumda. Ferrari fabrikasında üretilen araçlardan kalan alimunyum parçaların özel izinler alınarak kullanıldığını öğrendiğimiz mobilyalar Ferrari teknolojisinden esinlenilerek üretilmişler.

Öyle ki tek parçadan oluşan mobilyalar, ferrari motorlarınıniç çekirdeğinin üretiminde kullanılan 3 boyutlu kum kalıbı tekniği kullanılırak ortaya çıkarılmış. Hatta boyanmasında bile ünlü spor arabaların üretiminde gösterilen aynı titizlik ve yönteme başvurulmuş.

Örnek olarak aldığımız orjinal rengin yanısıra, birkaç farklı renge de sahip olan sandalye, tabure ve şezlong mobilya kollesiyonu; uzmanlık ve yaratıcılığın füturistik bir birleşimimin meyvesini oluşturmuş.

1 comment
  1. Gerçekten çok başarılı bir tasarım. Paylaşım için teşekkürler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

UFO Lamba

Uzaylı saldırısı lambası olark da çevirebileceğimiz bu dekoratif benzersiz lamba, yeni çizgileri ve orjinalliği ile eski sıkıcı lambalar için eğlenceli iyi bir alternatif. Maalesef konsept aşamasında olan bu lamba henüz…
içeriği görüntüle