Mutfaklarınıza Taze Işıklar Kazandırın

Total
0
Shares

Artık hepimiz küçük şeylerle farklı dekoratif görsel tatlar alabileceğimiz şeyler yapabileceğimizin farkındayız. Yaşamak için gerekli lezzetli besinleri hazırlarken geçirdiğimiz uzun sayılabilecek zamanların harcandığı mutfaklarımıza da tıpkı yemeklerimizde olduğu gibi biraz baharatla (!) farklı lezzetler katabiliriz.

Bunu başarmanın en etkili yollarından biri odanın ruh halini değiştirerek çalışma alanlarının görselliği yeniden oluşturmak bir bakıma icat etmekten geçiyor.

Mutfaklarımızda kullandığımız küçük nesneler üzerindeki ufak değişikliklerle neler yapabileceğimiz hakkında birkaç küçük ipucu sunarak farklı mutfak atmosferleri oluşturmanıza yardımcı olmaya çalışacağım bugün.

Tabaklarınıza Yeni ve kişisel Desenler: Yapı marketlerden kolaylıkla bulabileceğiniz seramik boyama kalemleriyle tabaklarınız da bir kara kalem çalışma tuvali yada iştah açıcı cümlelerle bir şiir sayfası haline getirebilir ve ruh havanızı yemekler eşliğinde tabaklarda sunmaya ne dersiniz?

Yazılı Tabaklar-1

Yazılı Tabaklar-2

Yazılı Tabaklar-3

Yazılı Tabaklar-4

Bardaklara Demliklere Yün Örgü: bayanlar, geçirdiğiniz kısa süreli ve hafif şokun sağlamış olduğu ağız açıklığı tepkisini ve gülümsemenizi görür gibiyim. <erkek okuyucularımızın da yok artık demesini duyar gibiyim :) en son bu tarz bir çalışmayı silahlarda görmüştük. Eğer böyle bir el emeğini ortaya çıkartmaya çalışacaksanız çok renkli ve farklı bir mutfak ortaya çıkaracağınızdan eminiz. çay demliklerinin veya bardakların özel örülmüş yün giysilerle (!) giydirilip süslenmesi olayı gerçekten çok havalı öyle değil mi?

Örgülü Bardaklar-1

Örgülü Bardaklar-2

Örgülü Bardaklar-3

Ahşap kavanoz kapakları: Ev dekorasyonu üzerine satış yapan uluslararası büyük mağazalar da rahatlıkla bulabileceğiniz bir ürün modeli. Hızla yayılmakta olan ahşap sevgisi ve kullanımıyla cam ürünlerle sentezlenmeye başlanan ahşap möble parçalarının iyi bir örneği olan bu tarz bir modeli sizde mutfaklarınız da neden kullanmayasınız?

Kav-1

Kav-2

Göz Olanlara Göz: Biz Türkler kötü niyetli gözün uğursuzluğuna çok inanırız. O yüzden de bir sürü atasözümüz bile var. Göz gözdür heryerde karşımıza çıkabilir. Korunmanın yolu yine gözler. Ayrıca görsel açıdan da çok dekoratif olabiliyorlar. Bunu içindir ki; üzerinde çeşitli renkler de göze sahip bardak altlıkları veya tabak içlerine işlenecek göz baskılarıyla sizde kötü gözlere dur diyebilir (!) yada üzerinize tüm gözleri çekebilirsiniz.

Göz-1

Duvardan duvara Tabak: Eski zamanlar da , üzerinde çeşitli motifler, desenler, hayvan ve doğa figürleri olan tabaklar çok modaydı. Ben hatırlıyorum ananemin eski evinde olsun, onun annesinin eski evinde ve yaşlı akrabalarımızın evlerinde olsun bu tarz tabaklar hep vardı. Sanırım yavaş yavaş tekrar ortaya çıkıp daha modern şekillere sahip olarak duvarlarımız da yerlerini dekoratif malzeme olarak alacaklar.

Duvar

Sempatik Saksıcıklar: Artık kullanmak istemediğiniz yenilerini aldığınız ama hatıralarından dolayı vazgeçemediğiniz küçük mutfak eşyalarınızı neden saksı olarak kullanmıyorsunuz?

Saksı-1

Saksı-2

1 Yorum
  1. Selam 5m2 temiz yeni yapılmış bir mutfağı misafir odasına kibarca nasıl bağlatmalıyım tek duvarı yıktırırken hem genişletmek hem de kullanılabilir bir alan oluşturmak için ne önerirsiniz….eskişehirden yazıyorum teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu dekorasyon trendlerini gördünüz mü?