SPA Ev

Çok paranız var ve Suyu çok seviyorsunuz? Buyrun o zaman!

Yaşadığımız dünyamızın 3’te 2’si sularla çevrili. O zaman evimizinde sularla çevrili olmasında sakınca var mı? Bizce yok. Ancak ve ancak aşağıda beğeninize sunduğum bu uçukmu uçuk sulak ev tasarım için cebinizin ne kadar sakıncası var bilinmez. Keyifli bir dağlık ortama entegre edilmiş bir SPA Ev ile karşı karşıyayız.
SPA, fransız(!)ca’dan gelme olan Salut Per Aqua (Sudan gelen sağlık) gerçekten bu eve cuk diye oturmuşa benziyor. SPA tarzı dediğimiz bu konseptte yaşam alanları, su, eğlence her şekilde kombine edilmişe benziyor. O koca havuzun üzerinde yüzen bir adacık gibi duruyor sanki. Bayağı büyük olarak kesilip biçilmiş pencereler. sürekli havuzdan gelen gel bana , dal bana seslerini iletmek için tasarlanmış gibi.Ayrıca binayı dinamik yapısı ve heykelsi formları ile dinamik bir yapı olarakta görebiliriz.

Evin zemini, havuzlarının tabanları, dinlenme odaları zeminleri dahil heryer beton içeren malzeme üzerine özel ahşap dekorasyonuyla, çelik konstrüksiyon iskelet üzerine oluşturulmuş. Odaların şekilleri, görünüşleri ve deayları hakkında sizi kendi hayal dünyanızla bırakıyorum. Yok artık diyorum.

Sizden bu ev ile ilgili yorum bekliyorum.